Umów się na wizytę!

Kinesiotaping

kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda, która pozwala na szybką i skuteczną walkę z bólem. Polega na oklejaniu różnych części ciała plastrami, które pomagają m.in. w przypadku kontuzji. Taśmy tworzone są z bawełny i kleju akrylowego, przepuszczają powietrze i można używać ich pod wodą.

Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły.

 

Naklejanie plastrów powoduje, że skóra jest delikatnie naciągana, co jednocześnie zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią – błoną osłaniającą mięśnie i grupy mięśni.

Dzięki temu usprawnia się praca układu limfatycznego: zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków.

Poprawa mikrokrążenia automatycznie usprawnia również procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne zachodzące w skórze.

Ogromną zaletą kinesiotapingu jest także redukcja lub całkowite usunięcie bólu poprzez aktywację naturalnych dla organizmu procesów znieczulania endogennego – czyli mającego źródło wewnątrz organizmu. Plastry oddziałują bowiem na tzw. zakończenia Ruffiniego, będące receptorami bólu i czucia głębokiego. Odpowiednia aplikacja wspomaga także korekcję niewłaściwej pozycji stawu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Close Menu